„Usiądźmy przed drogą” – koncert piosenek autorskich Adama Szabata.

Zdjęcie Andrzej RNa program składa się 15 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy zespół muzyczny (gitara akustyczna, śpiew). „Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują.

Występują:
Adam Szabat – śpiew, prowadzenie
Waldemar Korzeniowski – gitara
Czas trwania 80 min.

O artyście:
asz1Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz. Trener wokalny. Zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego. Współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy).
Laureat m.in: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o...” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej "YAPA" w Łodzi, Spotkań z Piosenka Autorską „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.
Adam Szabat to artysta obdarzony niesamowicie ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania. Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn (Piosenki z Miasteczka H, Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa, Na trzy), indywidualnie: ”Adam Szabat – recital piosenek na żywo”, współautorską z Janem Kondrakiem „Pieśni Kresów Naszych”, oraz wydana ostatnio – również autorską – „Usiądźmy przed drogą”. Teksty piosenek i artykuły autorstwa Adama Szabata są prezentowane w Roczniku Piosenka, wydawanym przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.