Free Joomla Template by Discount Justhost

Narolskie Inspiracje 2018

Opublikowano: czwartek, 29, marzec 2018 Admin

insp1Dzieci i młodzież z gminy Narol upamiętniła 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w poezji polskiej. Inspiracje 2018 pod hasłem „Ojczyzno ma…”, których przedmiotem była poezja patriotyczna odbyły się 23.03 w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu. Młodzi ludzie rywalizowali ze sobą na słowo w trzech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana oraz scenka aktorska.

Pomysł zorganizowania przeglądu działalności artystycznej zrodził się z chęci zainspirowania do działania młodych mieszkańców gminy Narol – zaznaczała Marlena Wiciejowska, dyrektor GOKu w Narolu.

Katolickie Radio Zamość

Jako pierwsi zaprezentowali się Edyta Pudełko, Karol Zaborniak i Krystian Pachla, uczniowie 5 klasy, szkoły podstawowej, którzy odegrali scenkę aktorską pt. „Czym dla Was jest Polska”.

Katolickie Radio Zamość

Następnie na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu (klasy I-III), którzy sięgnęli po takie utwory jak: „Ziemia rodzinna” , „Ojczyzno”, „ Twój dom”, „Moja mała ojczyzna”.

Wśród nagrodzonych na trzecim miejscu znalazł się Antoni Gmiterek, który przedstawił wiersz „Kim też ja będę” autorstwa Władysława Bełzy.

Katolickie Radio Zamość

Po ich występie przyszedł czas na poezję śpiewaną. Wśród uczniów, którzy wzięli udział w tej kategorii była Julia Wolanin ze SP w Łukawicy, która zajęła III miejsce w klasach IV-VII. Z nagrodzoną rozmawiała Alicja Magura.

Katolickie Radio Zamość

Aleksandra Banaś, Julia Wróbel i Dominika Nisztuk ze Szkoły Podstawowej św. Brata Alberta w Narolu biorące udział w konkursie mówiły jakie znaczenie ma dla nich 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Katolickie Radio Zamość

Zwycięscy przeglądu zainaugurują 1 maja „Majówkę Narolską” – informuje Marlena Wiciejowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu.

Katolickie Radio Zamość

Inspiracje 2018 pod hasłem „Ojczyzno ma…” odbyły się pod patronatem Miasta i Gminy Narol. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

insp2

insp3