dsc 090111 listopada 2022 roku o godzinie 1100 rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W narolskiej świątyni odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, po zakończeniu której uroczystości przeniosły się przed Pomnik Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu oraz złożeniu wieńców nastąpiły przemowy okolicznościowe, które zakończyły pierwszą część tego państwowego święta.

O godzinie 1800, w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym mieszczącym się w budynku byłej cerkwi, odbył się koncert pieśni patriotycznych. Wystąpiły zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu pod kierownictwem Aleksandry Wołoszyn- Banaś i Urszuli Wielgosz: Zespół Ziemi Narolskiej, Galicjanki z Roztocza, Kapela Galicjanie oraz Aleksandra Wielgosz. Po około godzinnych występach zgromadzeni mogli uczestniczyć w premierze filmu pt.: „Ostatnia bitwa 6. Dywizji. Cienie polskiego września 1939 r.”