Free Joomla Template by Discount Justhost

NAROLSKIE SPOTKANIA IKONY ROZTOCZA - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA ROBERTA GMITERKA - WIECZÓR AUTORSKI "SEN NA KNIAZIACH" 24 MARCA - NIADZIELA GODZ. 18:00 W CENTRUM KONCERTOWO - WYSTAWIENNICZYM W NAROLU

Opublikowano: poniedziałek, 11, marzec 2019 Admin

sen na KniaziachmałeIKONY ROZTOCZA

Gdzie jak nie tu, na pograniczu. Tutaj, gdzie mistyka Wschodu przenika wyobrażenia zachodniego świata. Tu właśnie, w tej przestrzeni pisane są ikony Roztocza.

Nie na desce, nie na płótnie, lecz na dnie ludzkiego oka. Na ułamek sekundy pojawiają się i nikną. To, co widzimy tutaj to tylko niedoskonały obraz chwili, pisany światłem na matrycy aparatu fotograficznego. Nie ma jednak innego, lepszego sposobu, by opowiedzieć o nich.

Są słowa, które próbują je opisać i niekiedy udaje im się dotknąć ich istoty. Są obrazy, które próbują je odnaleźć i niekiedy odkrywają ich ukryte pragnienia. Są fotografie, które próbują pokazać ich przejmujące piękno. Jednak prawdziwe ikony dzieją się tylko na naszych oczach, tylko raz. Są niepowtarzalne i osobiste. Każdy z nas może je pisać i każdy z nas je pisze. Wedle swoich reguł, wedle swojego widzenia.

Na dnie własnego oka zapisujemy obraz, który staje się naszą ikoną w ikonostasie świata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!