Free Joomla Template by Discount Justhost

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury

Opublikowano: wtorek, 13, marzec 2018 Admin

ferie54W pierwszym tygodniu ferii zimowych, Gminny Ośrodek Kultury w Narolu zorganizował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, które były realizowane pod nazwą „Kreatywne ferie zimowe”. Zajęcia były podzielone tematycznie z uwzględnieniem grup wiekowych.

Już pierwszego dnia, od południa, młodsze dzieci spędzały czas w GOKu na słuchaniu pięknych bajek, a po południu, młodzież pojechała do Kina „Stylowy” do Zamościa, na film pt. „Jumanji: Przygoda w dżungli”.

ferie21

ferie22

Trzeciego dnia, młodsza grupa miała okazję wysłuchać prelekcji Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu, pana Edwarda Babika. Dzieci dowiedziały się o profilaktyce zachowań wobec zagrożenia pożarem, ponadto obejrzały strój strażaka i zajrzały do samochodu strażackiego, co była nie lada gratką dla młodych fascynatów służb mundurowych. Natomiast starsza grupa spotkała się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Lubaczowa i obejrzała pokazy pierwszej pomocy. Młodzież miała także okazję poćwiczyć na fantomie, uświadamiając sobie, jak ważne jest posiadanie podstawowych umiejętności ratowania życia.W czwartym dniu grupa najmłodszych dzieci udała się do Fikolandu, nowoczesnego placu zabaw, mieszczącego się w Hotelu „Antoni” pod Tomaszowem Lubelskim, gdzie wraz z opiekunami i profesjonalnym animatorem zabaw, spędziły wesoło czas. Tego samego dnia po południu, starsza grupa miała zorganizowany wyjazd na basen do Horyńca – Zdroju, a po powrocie czekała na nich pizza w pobliskiej pizzerii.

ferie32

ferie43

Ostatni dzień należał do bardzo rodzinnych, gdyż dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków, by móc wręczyć im własnoręcznie przygotowane laurki, podziękować, złożyć życzenia i zwyczajnie tuląc się - pokazać jak miło spędziły ostatni tydzień.

ferie54

ferie57

Pani Dyrektor GOKu złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim gościom, podziękowała za wspaniałą współpracę dzieciom i młodzieży, zapraszając do udziału w następnych przedsięwzięciach.

W drugim tygodniu ferii młodzież i dzieci spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu z Panią Krystyną Szajdecką Koordynatorem ds. Profilaktyki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ten dzień ferii zorganizowało dla młodych Koło Gospodyń „Florianki” z Narola. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs profilaktyczny i walentynkowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali większe bądź mniejsze upominki, pamiątki i niezliczone pochwały za swój trud włożony w tworzenie pięknych prac. Nie zabrakło też poczęstunku, słodkości, ciast i cukierków, które osłodziły zakończenie ferii w GOKu.

ferie1