Free Joomla Template by Discount Justhost

Spotkanie opłatkowe z Kołami Gospodyń Wiejskich

Opublikowano: wtorek, 23, styczeń 2018 Admin

26814492 1126461734157945 7498791840678135501 n6 stycznia, w sobotnie popołudnie odbyło się XII Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich gminy Narol. Miejscem biesiady była świeżo wyremontowana świetlica wiejska w Hucie Różanieckiej. Podniosły nastrój wydarzenia potęgowała obecność licznie przybyłych gości, którzy swoim przybyciem zaszczycili organizatorów oraz docenili działalność wszystkich kobiet zrzeszonych w KGW.

Gospodarzem spotkania była pani Maria Płazio, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, która

nad częścią oficjalną. Serdecznie powitała gości oraz koleżanki z kół. Wśród zebranych nie zabrakło: Dziekana Dekanatu Narolskiego –ks. Juliana Leńczuka, Proboszcza parafii w Hucie Różanieckiej ks. Piotra Lizakowskiego, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, Pana Lucjana Kuźniara, Starosty Powiatu Lubaczowskiego, Pana Józefa Michalika, Burmistrza Miasta i Gminy Narol, Pana Stanisława Wosia, Radnej Rady Powiatu Lubaczowskiego, Pani Doroty Wróbel, Radnego Rady Powiatu Lubaczowskiego, Pana Stanisława Strumidły, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Narolu, Pana Krzysztofa Szawary, Sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Narol, Pana Daniela Lombra, Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, pana Mariusza Franta, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, Pani Marleny Wiciejowskiej, Dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Hucie Różanieckiej, Pani Marii Kudyby, Skarbnika Miasta i Gminy Narol, Pani Małgorzaty Ważnej, Radnego Rady Miejskiej w Narolu, Pana Pawła Fariona, Radnego Rady Miejskiej w Narolu, Jana Krzyszychy, Sołtysa Huty Różanieckiej, Pana Wojciecha Luchowskiego, Pełnomocnika Burmistrza do spraw uzależnień, Pani Krystyny Szajdeckiej, Członka Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pani Moniki Rybki, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Różanieckiej, Pana Grzegorza Harasa oraz Prezesa OSP w Hucie Różanieckiej Pana Franciszka Skibińskiego.

26907882 1126462304157888 4908760916181209610 n

26733549 1126462260824559 2476157592433925509 n

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych, ksiądz Piotr Lizakowski zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. Następnie pierwsze słowa wszelkiej pomyślności popłynęły z ust Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, Pana Lucjana Kuźniara, który docenił pracę społeczną Koła Gospodyń Wiejskich, ich zaangażowanie we wszelakie prace społeczne dla swoich małych Ojczyzn. Ponadto nawiązywał do Smaków Roztocza, które wpisują się do Dziedzictwa Kulinarnego Regionu. Po Wicemarszałku głos zabrał Burmistrz, Pan Stanisław Woś, który w pięknych i ciepłych słowach podziękował paniom z wszystkich narolskich KGW za pracę w większych i mniejszych inicjatywach społecznych. Podkreślił ich pracę społeczną, która częstokroć odbywa się kosztem rodziny i domu. Praca, która nie ma odzwierciedlenia w finansach, wymaga wielu wyrzeczeń, a równocześnie stanowi nieocenione wsparcie i pomoc dla gminy Narol. Następnie wystąpiła Pani Dorota Wróbel, która w imieniu Rady Powiatu Lubaczowskiego złożyła wszystkim życzenia świąteczne, pełne ciepła, serdeczności i wiary w lepsze jutro. Natomiast Pan Starosta, Józef Michalik wyraził wdzięczność za zaproszenie, podkreślił społeczny charakter prac KGW. Mówił także o zbliżających się wyborach i o potrzebie współpracy, w ramach, której będzie się starał zwrócić uwagę na potrzeby gminy Narol- zwłaszcza na infrastrukturę dróg. Ta deklaracja ucieszyła biesiadników i wzbudziła gromkie brawa.

26815028 1126462097491242 5456507912236265029 n

26991645 1126461760824609 3699501125845863186 n

Do życzeń dołączył się również Sekretarz UMiG Narol, Pan Daniel Lomber, który dziękując paniom za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę z wieloma instytucjami gminy, nawiązał do zbliżających się ferii szkolnych, podczas których w świetlicach wiejskich organizowane są zajęcia dla dzieci. W związku z czym zachęcił panie z KGW do kontynuowania współpracy z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narolu, która rokrocznie dofinansowuje to przedsięwzięcie. Ta wiadomość ucieszyła panie, co z pewnością zaowocuje  licznymi atrakcjami dla dzieci.
    W dalszej części spotkania wszyscy goście włączyli się do wspólnego kolędowania, później nastąpiła część degustacyjna. Na stołach pojawiły się tradycyjne dania wigilijne jak: barszcz z uszkami, gołąbki z kaszą w mączce z grzybami, kompot z suszu, śledzie i ryba po grecku.
    Ponadto serwowano przeróżne ciasta, pierożki i tradycyjny chleb na zakwasie. Biesiadowaniu towarzyszyły śpiewy, żarty i wspomnienia wydarzeń minionego roku. Salę wypełniły tańce do rytmów muzyki przygotowanej przez DJ Patryka. Było sielsko, świątecznie i wesoło.