Free Joomla Template by Discount Justhost

„Ryby w tradycji kulinarnej Gminy Narol - szkolenie

Opublikowano: środa, 21, sierpień 2019
Admin

Plakacik

Gminny Ośrodek Kultury w Narolu realizuje operację pn. Ryby w tradycji kulinarnej Gminy Narol- szkolenie i konkurs”, która jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Roztocze”.

Celem realizowanej operacji jest Upowszechnianie dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury oraz kultywowanie tradycji kulinarnych poprzez organizację szkolenia i konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Narol”.

Szczegółowe informacje znajdują się w biurze Gminnego Ośrodka kultury w Narolu mieszczącego się przy ul. Warszawskiej 27 w Narolu.

ARTS OF NAROL

Opublikowano: wtorek, 06, sierpień 2019
Admin

plakat arts of narol 2019 final

Wernisaż wystawy rysunku Joanny Brześcińskiej-Riccio

Opublikowano: czwartek, 01, sierpień 2019
Admin

wystawa joanna brzescinska riccio narol

XX CESARSKO - KRÓLEWSKI JARMARK GALICYJSKI

Opublikowano: poniedziałek, 22, lipiec 2019
Admin

GłówneDwudziesty Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski – Dni NAROLA za nami. Od czwartku do niedzieli w pierwszym tygodniu lipca w Narolu odbywało się w nieco zmienionej formule święto kultury, rękodzieła i lokalnych, regionalnych produktów roztoczańskich. Bardzo duża dawka muzyki w wykonaniu artystów z kraju i zagranicy, a do tego występy lokalnych zespołów i solistów oraz konkursy i turniej piłkarski. W czwartek Teatr Florianum z Narola wystawił premierę sztuki „Niektórzy lubią poezję” świętując przy okazji 10 lat działalności. W piątek odbyła się konferencja „Pałace Narolszczyzny - życie dworskie osadzone w wielokulturowej tradycji dawnej Galicji”. Rynek w Narolu zamienił się w usłane straganami miejsce jarmarku w sobotę. Prawdziwe święto kultury, muzyki i sztuki. Na scenie występy zespołów muzycznych: Mus!, Gabinet Looster, Mikromusic i RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO oraz nocna dyskoteka. Przeprowadzono konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń z narolskiej gminy, pokazy rękodzielnicze i rzemiosła tradycyjnego. Były bicykle, posterunek CK i animacje dla najmłodszych. Ogromną popularnością cieszyły się stoiska z lokalnymi produktami i potrawami – czyli całe bogactwo Ziemi Narolskiej. Czterodniowe świętowanie zakończył Jarmark Rodzinny na Stadionie Miejskim w Narolu, gdzie na przybyłych w słoneczne popołudnie czekały atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano darmowy park dmuchawców oraz specjalne animacje. Na scenie prezentowały się gminne zespoły i soliści, a na boisku rozgrywano mecze w ramach V Turnieju Oldbojów Parkowa CUP. Na koniec wyczekiwany występ Miłego Pana i dyskoteka. Podczas Dni Narola gościliśmy zagraniczne delegacje z miast partnerskich Glyboka i Mlynica...

Czytaj więcej...