Free Joomla Template by Discount Justhost

Narolskie Spotkania - Koncert Zaduszkowy

Opublikowano: środa, 06, listopad 2019 Admin

DSC 0016Za nami drugi koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym w Narolu.
Gościliśmy zespół w składzie:
Katarzyna Maziarczyk- śpiew
Joanna Adamek- chórki
Aleksandra Adamek- chórki
Michał Kobojek- saksofony
Rafał Czarnacki- fortepian
Michał Kowalczyk- kontrabas
Paweł Nowak- perkusja, instrumenty perkusyjne
i wśród takich tuzów, nasze uczennice (J. i A. Adamek), które zaprosiła pani Katarzyna Maziarczyk do wspólnego wykonania kilku utworów. To wiele mówi o obu stronach, zapraszający dają szansę młodym adeptom, bo widzą w nich potencjał, chcą nagrodzić za dotychczasową pracę, a młodzież jest już na takim etapie, że na tę szansę zasługuje.
Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na gwiazdy tego wieczoru, to też młodzi ludzie, którzy ciężko zapracowali na pozycję jaką teraz zajmują.
Od strony muzycznej, mieliśmy klasyczny skład jazzowy, bardzo dobrze grających technicznie muzyków. Pasja z jaką wykonali temat ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Dziecko Rosemary" Krzysztofa Komedy, czy "Africa" Larsa Danielsona (niektórym znany w wykonaniu trio Możdżer- Danielson- Fresco) wielu musiał wprawić w podziw. Trudne ale melodyjne utwory zagrali- rzec można- brawurowo, z precyzją godną wytrawnych jazzmenów. Do tego usłyszeliśmy takie monumenty muzyczne jak "Jednego serca" czy "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena zaśpiewane z wielką charyzmą i smakiem. Całości dopełniły klasyki Boba Dylana i Harolda Arlena oraz karkołomny wręcz "Obsession". Wielu słuchaczom utkwił w pamięci liryczny utwór Rafała Czarnackiego "Nie opuszczę cię", cudnie zagrany temat na fortepian i saksofon oraz "Życia mała garść", "Pragnę być jeziorem" i "Nigdy" (Jarosław Kukulski- Jerzy Dąbrowski, Dorota Miśkiewicz, Anna Karamon).

 DSC 0026

DSC 0028

DSC 0039

DSC 0046

DSC 0057

DSC 0118

Odsłony: 143